Ενημερωτικό τηλεοπτικό μήνυμα από την Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας

Featured

Θα βρείτε ενημερωτικό τηλεοπτικό μήνυμα από την Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας με θέμα: “Οι μάσκες που χαμογελούν” στην διεύθυνση: https://www.civilprotection.gr/el/oi-maskes-poy-hamogeloyn

18/9/2020

Παραίνεση προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και των μαθητριών του σχολείου μας.

Featured

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και των μαθητριών του σχολείου μας,  στην περίπτωση που το παιδί σας εμφανίσει έστω και ήπια συμπτώματα συμβατά με τον κορωνοϊό COVID-19 , είναι καλύτερο να απευθυνθείτε στον γιατρό, παρά να έλθει στο σχολείο.

Σας ευχαριστούμε

Από την Διεύθυνση του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου

13/9/2020

Έναρξη του διδακτικού έτους.

Featured

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες του σχολείου μας, και αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αφού σας ευχηθούμε “καλή σχολική χρονιά με υγεία, χαρά και δημιουργικότητα” σας ενημερώνουμε οτι την Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2020 οι μαθητές και οι μαθήτριες πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο στις 8.15.

Έως και τις 10.30 θα διανεμηθούν στους μαθητές και στις μαθήτριες τα βιβλία της νέας σχολικής χρονιάς.

Στις 10.30 θα τελεστεί ο αγιασμός.

Τα λεωφορεία θα παραλάβουν τους μαθητές για τους τόπους κατοικίας τους στις 12.00.

Στο πλαίσιο των μέτρων προστασίας από τον νέο κορωνοϊό, σας επισημαίνουμε οτι οι μαθητές και οι μαθήτριες είναι υποχρεωτικό να φορούν μη ιατρική μάσκα, και να τηρούν όλα τα υπόλοιπα μέτρα προστασίας που αναφέρονται στις αμέσως προηγούμενες σχετικές ανακοινώσεις μας.

Σας ευχαριστούμε

Η Διεύθυνση και οι Εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου.

12/9/2020

Διδασκόμενα μαθήματα και αξιολόγηση μαθητών του Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2020-2021

Ανακτήθηκε από την ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων

9/9/2020

Μέτρα προστασίας από τον κορωνοϊό SARS-CoV-2 (COVID-19).

Προϋπόθεση ολοκλήρωσης εγγραφής στο Λύκειο

Featured

Σας ενημερώνουμε οτι για να ολοκληρωθεί η εγγραφή των μαθητών και μαθητριών στο Λύκειο, πρέπει ο κηδεμόνας να επισκεφθεί το Λύκειο τοποθέτησης του μαθητή/της μαθήτριας έως και την Παρασκευή 11-09-2020 με τους κωδικούς taxis τους οποίους χρησιμοποίησε για να πραγματοποιήσει την ηλεκτρονική εγγραφή.

Από το Γραφείο του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου