Γ΄Φάση ηλεκτρονικών εγγραφών.

Featured

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το έγγραφο της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου “οι μαθητές που  για οποιονδήποτε λόγο δεν υπέβαλλαν ηλεκτρονική  αίτηση στην Α΄ και στη Β΄ φάση των ηλεκτρονικών εγγραφών καθώς και οι μαθητές που έκαναν ηλεκτρονική αίτηση  σε ΕΠΑ.Λ.   και απερρίφθησαν λόγω υπεραριθμίας  (μετά από δημόσια  κλήρωση) θα έχουν την δυνατότητα να υποβάλλουν εκ νέου ηλεκτρονική αίτηση στην περίοδο της Γ΄Φάσης το Σεπτέμβριο .

Οι ημερομηνίες της Γ΄Φάσης δεν είναι ακόμη γνωστές, οπότε μόλις λάβουμε ενημέρωση θα σας προωθήσουμε τη σχετική εγκύκλιο.

Σε περίπτωση που υπάρχει αίτηση στο πληροφοριακό σύστημα e-eggrafes (απορριφθείσα αίτηση από  ΕΠΑΛ μετά από δημόσια κλήρωση ) θα πρέπει να διαγραφεί  από τον ενδιαφερόμενο και να υποβάλλει εκ νέου αίτηση.”

Από την Διεύθυνση του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου

23/7/2020

Προσοχή! Σημαντική ανακοίνωση σχετικά με τις εγγραφές στην Α΄Τάξη Λυκείου.

Featured

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε οτι:

” Από την Παρασκευή 17 Ιουλίου 2020 και ώρα 09.00, στην ιστοσελίδα https://e-eggrafes.minedu.gov.gr , θα είναι ορατά τα αποτελέσματα κατανομής των μαθητών/τριών ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. μέσω της επιλογής “Υποβληθείσες Αιτήσεις” (κουμπί επάνω δεξιά μετά την είσοδο μέσω TAXIS).

Για τα ΕΠΑ.Λ.: Από τη Δευτέρα 20-07-2020 έως και την Παρασκευή 24-07-2020 οι μαθητές/τριες ή οι κηδεμόνες τους, εφόσον είναι ανήλικοι/ες, οφείλουν να οριστικοποιήσουν την εγγραφή τους στη σχολική μονάδα που έχουν κατανεμηθεί. “

16/7/2020

Αναγκαιότητα ηλεκτρονικής -εκ νέου-εγγραφής στο Λύκειο.

Featured

«Λόγω τεχνικού προβλήματος που διαπιστώθηκε στην εφαρμογή e-eggrafes, κατά την προσπάθεια βελτίωσης απόκρισης του συστήματος, είναι απαραίτητο να υποβληθούν εκ νέου οι αιτήσεις που υποβλήθηκαν από την Κυριακή 28-06-20 και ώρα 00:01 έως και την Τρίτη 30-06-20 και ώρα 08:30».

Επιπλέον, δίνεται παράταση των Ηλεκτρονικών Αιτήσεων  Εγγραφής, Ανανέωσης εγγραφής και Μετεγγραφής σε ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. έως και την Παρασκευή  03 Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59».

Από την Διεύθυνση του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου