Αριστούχοι μαθητές και μαθήτριες Σχ. έτους 2013-2014

vatmoi_01Οι αριστούχοι μαθητές του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου για το σχολικό έτος 2013-2014 είναι οι εξής:

Α΄ Γυμνασίου

Ασπετάκης Δημήτριος του Γεωργίου 20, Δερμιτζάκη Μαρία του Εμμανουήλ 19 8/15, Συσκάκη Μαρία του Γεωργίου 19 7/15, Τριανταφυλλίδη Ελευθερία του Ιωάννη 19, Μπόγκαρτς Αλεξία του Πμενυζοζέφ 18 14/15, Τζουρέλοβα Ιζαμπέλα του Πλάμεν 18 14/15, Κασαπάκη Αικατερίνη του Γεωργίου 18 12/15.

Β΄ Γυμνασίου

Φουντάκης Γεώργιος του Κωνσταντίνου 19 8/13, Μαστοράκη Αικατερίνη του Ιωάννη 19 3/13, Κότσυφας Αναστάσιος του Σάββα 19 2/13, Ζέκο Χριστίνα του Λουλζίμ 18 10/13, Ντίντα Ιρένε του Νικόλα 18 7/13.

Γ΄ Γυμνασίου

Λάκο Χριστίνα του Ρωμαίου 18 7/13

24 έως και 27 Ιουνίου 2014 στο Κηποθέατρο «Μάνος Χατζιδάκις» oι μαθητές και οι μαθήτριες τιμούν τον Δομήνικο Θεοτοκόπουλο

teledo

Δομήνικος Θεοτοκόπουλος
«Το Τολέδο με καταιγίδα »

Αγαπητοί επισκέπτες και επισκέπτριες της ιστοσελίδας μας σας ενημερώνουμε ότι από 24 έως και 27 Ιουνίου 2014 στο Κηποθέατρο «Μάνος Χατζιδάκις» θα εκτυλίσσονται δρώμενα στο πλαίσιο του «Δικτύου Greco» αφιερωμένα στα 4οο χρόνια από το θάνατο του Δομήνικου Θεοτοκόπουλου- «El Greco».

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου τιμούν τον κορυφαίο Κρητικό ζωγράφο συμμετέχοντας στην έκθεση εικαστικών και γλυπτών έργων με έργα ζωγραφικής και έργα γλυπτικής από παπιέ μασέ και από σύρμα. Συγχαίρουμε την ομάδα των μαθητών του σχολείου μας που τιμούν τον Δομήνικο Θεοτοκόπουλο με τη συμμετοχή τους στις δράσεις του Δικτύου GRECO και για την ευαισθησία με την οποία απέδωσαν την έμπνευσή τους, καθώς και την εκπαιδευτικό του σχολείου κυρία Μωραΐτη Φωτεινή που τους/τις καθοδήγησε και συντόνισε το έργο τους.

Δείτε το πρόγραμμα:

programma-(low)

Έκθεση ζωγραφικής και τεχνολογίας

Συνεχίζονται οι εκθέσεις ζωγραφικής και τεχνολογίας των μαθητών του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου έως και τη Δευτέρα 30/6/2014. Το κοινό μπορεί να επισκέπτεται τις εκθέσεις καθημερινά και ώρα 11.00 με 14.00 στο χώρο του σχολείου.

10η Θέση σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα για τον εγκεκριμένο από το  Υπουργείο Παιδείας, Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Κατασκευής Ξύλινης Φωλιάς για Πουλιά, «ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ».  Διοργανωτές 2ο ΕΠΑΛ Γαλατσίου, Δήμος Γαλατσίου και «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΡΝΙΘΟΛΟΓΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ». Συμμετείχαν μαθητές Δημοτικών, Γυμνασίων, ΓΕ.Λ., ΕΠΑ.Λ., ΕΠΑ.Σ. και έδειξαν έμπρακτα την αγάπη τους για το περιβάλλον και τα πουλιά.
Το Γυμνάσιο Λιμ. Χερσονήσου κατατάχτηκε 10ο  στην Ελλάδα. Απονεμήθηκαν τιμητικοί έπαινοι και συγχαίρουμε τους εξής μαθητές του Γυμνασίου Λιμ. Χερσονήσου:
1. Παπαδόπουλο Δημήτριο (καλύτερη σχολείου) 2. Καρβουνάκη Φώτιο 3. Ντίσα Άντι 4.Στέβοβιτς Δαμιανό 5. Ζαμπουλάκη Αλέξανδρο 6.Ζέλκα Ελένη. Continue reading