Ανάθεση της ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου σε Χανιά-Ρέθυμνο

Στο Λιμένα Χερσονήσου, σήμερα Δευτέρα 27 Απριλίου 2017 και ώρα 13:15 μετά από πρόσκληση της Διευθύντριας του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου συνεδρίασε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών των Ταξιδιωτικών Γραφείων, με σκοπό την αποσφράγιση και αξιολόγηση της μοναδικής προσφοράς για την ολοήμερη εκπαιδευτική εκδρομή του σχολείου σε Χανιά και Ρέθυμνο η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 19 Μαΐου 2017.

Η μοναδική προσφορά έγινε από το ταξιδιωτικό γραφείο «Terra Santa Travel» στο πλαίσιο της δεύτερης κατά σειράν πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής ? μετακίνησης του σχολείου.

Τα μέλη της επιτροπής επεσήμαναν την ανάγκη να πληρούνται με την πρόταση του ταξιδιωτικού γραφείου  όσα προβλέπει η υπ? αριθ. 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α. στο  ΦΕΚ/Β/681/Β/06-03-2017 για τις Εκδρομές-Εκπαιδευτικές επισκέψεις μαθητών και μαθητριών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας, προκειμένου να διασφαλιστεί η ποιότητα της εκδρομής και της ασφάλειας των μαθητών και των συνοδών εκπαιδευτικών.

Μετά την αποσφράγιση της προσφοράς και αφού ελήφθησαν υπόψη τα παραπάνω η επιτροπή ενέκρινε ομόφωνα την ανάθεση της διοργάνωσης  της ημερήσιας  εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών του στο γραφείο «Terra Santa Travel» γιατί συμφώνησαν ότι το γραφείο «Terra Santa Travel»  ανταποκρίνεται σε αυτά.

Για την επιτροπή αξιολόγησης

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ