Έναρξη του διδακτικού έτους.

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες του σχολείου μας, και αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αφού σας ευχηθούμε “καλή σχολική χρονιά με υγεία, χαρά και δημιουργικότητα” σας ενημερώνουμε οτι την Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2020 οι μαθητές και οι μαθήτριες πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο στις 8.15.

Έως και τις 10.30 θα διανεμηθούν στους μαθητές και στις μαθήτριες τα βιβλία της νέας σχολικής χρονιάς.

Στις 10.30 θα τελεστεί ο αγιασμός.

Τα λεωφορεία θα παραλάβουν τους μαθητές για τους τόπους κατοικίας τους στις 12.00.

Στο πλαίσιο των μέτρων προστασίας από τον νέο κορωνοϊό, σας επισημαίνουμε οτι οι μαθητές και οι μαθήτριες είναι υποχρεωτικό να φορούν μη ιατρική μάσκα, και να τηρούν όλα τα υπόλοιπα μέτρα προστασίας που αναφέρονται στις αμέσως προηγούμενες σχετικές ανακοινώσεις μας.

Σας ευχαριστούμε

Η Διεύθυνση και οι Εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου.

12/9/2020