Εορτή 17ης Νοεμβρίου

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Αύριο, 17 Νοεμβρίου, θεσμοθετημένη εορτή της επετείου του Πολυτεχνείου, οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου θα συζητήσουν κατά την πρώτη διδακτική ώρα με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για τη σημασία της ημέρας αυτής , και στη συνέχεια θα αποχωρήσουν.

Στον παρακάτω σύνδεσμο υπάρχει ενδιαφέρον βίντεο για το Πολυτεχνείο, που οι μαθητές και μαθήτριες είναι χρήσιμο να παρακολουθήσουν:

Από τη Διεύθυνση του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου.

16/11/2020

Πλήρης κατάλογος των συνδέσμων των εκπαιδευτικών στο webex

Featured

Για να εισέλθουν οι μαθητές και μαθήτριες στο μάθημα πατούν στο σύνδεσμο του εκπαιδευτικού και αμέσως βρίσκονται στην τάξη. Πρόσβαση στην τάξη υπάρχει μόνο κατά την διάρκεια του μαθήματος. Παρακαλούμε, κατεβάστε το έγγραφο στον υπολογιστή σας, και αποκτήστε από αυτόν πρόσβαση στα μαθήματά σας.

Ευχαριστούμε

Καλή συνέχεια

13/11/2020

Ημερήσιο χρονοδιάγραμμα εξ αποστάσεως διδασκαλίας.

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Επισυνάπτουμε το ημερήσιο χρονοδιάγραμμα εξ αποστάσεως διδασκαλίας του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου.

Σας ενημερώνουμε οτι είναι το χρονοδιάγραμμα που συνιστά το ΥΠΑΙΘ.

8/11/2020

Ωρολόγιο πρόγραμμα από 9 Νοεμβρίου 2020

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Επισυνάπτεται το Πρόγραμμα μαθημάτων του σχολείου, καθώς και κατάλογος συντομογραφιών των μαθημάτων.

Για τη διάρκεια των διδακτικών ωρών θα ενημερωθείτε σε επόμενο μήνυμα.

7/11/2020

Σύνδεσμοι των εκπαιδευτικών στο webex

Featured

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες, και αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, από τη Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2020 τα μαθήματα του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου πραγματοποιούνται με εξ αποστάσεως σύγχρονη διδασκαλία.

Οι σύνδεσμοι των εκπαιδευτικών του σχολείου φαίνονται στο έγγραφο που επισυνάπτεται σ’αυτό το μήνυμα.

Ευχαριστούμε

Καλή συνέχεια