Γ΄Φάση ηλεκτρονικών εγγραφών.

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το έγγραφο της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου “οι μαθητές που  για οποιονδήποτε λόγο δεν υπέβαλλαν ηλεκτρονική  αίτηση στην Α΄ και στη Β΄ φάση των ηλεκτρονικών εγγραφών καθώς και οι μαθητές που έκαναν ηλεκτρονική αίτηση  σε ΕΠΑ.Λ.   και απερρίφθησαν λόγω υπεραριθμίας  (μετά από δημόσια  κλήρωση) θα έχουν την δυνατότητα να υποβάλλουν εκ νέου ηλεκτρονική αίτηση στην περίοδο της Γ΄Φάσης το Σεπτέμβριο .

Οι ημερομηνίες της Γ΄Φάσης δεν είναι ακόμη γνωστές, οπότε μόλις λάβουμε ενημέρωση θα σας προωθήσουμε τη σχετική εγκύκλιο.

Σε περίπτωση που υπάρχει αίτηση στο πληροφοριακό σύστημα e-eggrafes (απορριφθείσα αίτηση από  ΕΠΑΛ μετά από δημόσια κλήρωση ) θα πρέπει να διαγραφεί  από τον ενδιαφερόμενο και να υποβάλλει εκ νέου αίτηση.”

Από την Διεύθυνση του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου

23/7/2020