24 έως και 27 Ιουνίου 2014 στο Κηποθέατρο «Μάνος Χατζιδάκις» oι μαθητές και οι μαθήτριες τιμούν τον Δομήνικο Θεοτοκόπουλο

teledo

Δομήνικος Θεοτοκόπουλος
«Το Τολέδο με καταιγίδα »

Αγαπητοί επισκέπτες και επισκέπτριες της ιστοσελίδας μας σας ενημερώνουμε ότι από 24 έως και 27 Ιουνίου 2014 στο Κηποθέατρο «Μάνος Χατζιδάκις» θα εκτυλίσσονται δρώμενα στο πλαίσιο του «Δικτύου Greco» αφιερωμένα στα 4οο χρόνια από το θάνατο του Δομήνικου Θεοτοκόπουλου- «El Greco».

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου τιμούν τον κορυφαίο Κρητικό ζωγράφο συμμετέχοντας στην έκθεση εικαστικών και γλυπτών έργων με έργα ζωγραφικής και έργα γλυπτικής από παπιέ μασέ και από σύρμα. Συγχαίρουμε την ομάδα των μαθητών του σχολείου μας που τιμούν τον Δομήνικο Θεοτοκόπουλο με τη συμμετοχή τους στις δράσεις του Δικτύου GRECO και για την ευαισθησία με την οποία απέδωσαν την έμπνευσή τους, καθώς και την εκπαιδευτικό του σχολείου κυρία Μωραΐτη Φωτεινή που τους/τις καθοδήγησε και συντόνισε το έργο τους.

Δείτε το πρόγραμμα:

programma-(low)