5ο Φεστιβάλ ψηφιακής δημιουργίας – Εμφάνιση του σχολείου μας στο κανάλι ΚρήτηΤV

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η παρουσίαση του ρομποτικού οχήματος (ArduinoBot) που κατασκεύασε η ομάδα ρομποτικής του Σχολείου μας στο 5ο Φεστιβάλ ψηφιακής δημιουργίας που πραγματοποιήθηκε στο Ηράκλειο στην αίθουσα Ανδρόγεω στις 3  & 4 Απριλίου 2015. Παρακολουθήστε ένα απόσπασμα όπου ο μαθητής μας  Πετσούροβ Ντιμιταρ μίλησε στην κάμερα του ΚρήτηTV για το έργο της ομάδας και παρουσίασε το ρομποτικό όχημα!

Η ομάδα ρομποτικής εργάστηκε αρκετούς μήνες με επιμονή και ζήλο ώστε να πετύχει το καλύτερο αποτέλεσμα. Στο βίντεο που ακολουθεί μπορείτε να δείτε ένα μέρος της παρουσίασης του ρομποτικού οχήματος από την ομάδα ρομποτικής.

Δείτε την παρουσίαση σε video…

Οι μαθητές που συμμετείχαν στην ομάδα ρομποτικής είναι:

Ομάδα App Inventor 2
Ζέκο Χριστίνα
Μπαλάση Αναστασία
Ντίντα Ιρένε
Πετσούροβ Ντιμιτάρ

Ομάδα Arduino IDE
Πασχαλίδης Γιάννης
Πολεμαρχάκης Μιχάλης
Φουκαράκης Μάνος
Φουντάκης Γιώργος

Ομάδα Παρουσίασης
Λουλουδάκη Ροδούλα
Σέχου Λιμπάντε

Υπεύθυνος Καθηγητής
Μεϊμαράκης Θεόδωρος ΠΕ19

Φωτογραφίες από τη συμμετοχή του σχολείου μας:

Ευχαριστούμε τον συνάδελφο κ.Παπαματθαίου Νίκο για την πολύτιμη βοήθειά του την ημέρα της παρουσίασης!