Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ημερήσια εκδρομή του Γυμνασίου Λ. Χερσονήσου σε Φόδελε – Ρέθυμνο

Η Διευθύντρια του Γυμνασίου Λ.Χερσονήσου, σύμφωνα με την υπ? αριθ. 129287/Γ2/ ΦΕΚ 2769/Β/2-12-2011 Υ.Α. για τις Εκδρομές-Μετακινήσεις μαθητών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, προκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα τουριστικά γραφεία για τη διοργάνωση ημερήσιας εκδρομής του Γυμνασίου Χερσονήσου την Παρασκευή  15 Απριλίου  2016.

Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί σε Φόδελε και Ρέθυμνο και θα συμμετάσχουν περίπου 185 μαθητές του Σχολείου μας με 7 συνοδούς καθηγητές.

Η αναχώρηση από το Γυμνάσιο Λ. Χερσονήσου  έχει οριστεί  στις 8:30 π.μ. και η
επιστροφή στο Λιμένα Χερσονήσου στις 6:00 μ.μ.

Η προσφορά θα πρέπει να περιέχει και να εξασφαλίζει τα κάτωθι:

1. Τα λεωφορεία θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές και προϋποθέσεις ασφάλειας για μεταφορά μαθητών (ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλό­τητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ζώνες ασφαλείας, ελαστικά σε καλή κατάσταση, έμπειρος οδηγός, κλιματιζόμενο κλπ.)
  2. Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, όπως ορίζει η κείμενη νομοθεσία, καθώς και πρόσθετη ασφάλιση για περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας μαθητή ή συνοδού καθηγητή.
  3. Την αντιμετώπιση της περίπτωσης που δεν θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στις προβλεπόμενες ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας (κακοκαιρία, εκλογές κ.λ.π.)
  4. Επιπλέον παροχές του γραφείου θα συνεκτιμηθούν (δωρεάν εισιτήριο κλπ).

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική συνολική τιμή με ΦΠΑ της εκδρομής στους 2 τόπους προορισμού, αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή χωριστά.

Με την προσφορά θα κατατεθεί απαραίτητα από το ταξιδιωτικό γραφείο και υπεύθυνη δήλωση διάθεσης ειδικού σήματος λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.

Τα ενδιαφερόμενα πρακτορεία καλούνται να υποβάλλουν στη διεύθυνση του
σχολείου σφραγισμένες προσφορές μέχρι και την Τρίτη  29 Μαρτίου 2016
και ώρα 13:00. Επιπλέον οι προσφορές πρέπει

Α) να υπάρχουν σε ηλεκτρονική μορφή (doc ή pdf) για να είναι εύκολη η