Εκδήλωση με θέμα «Κυκλοφοριακή Αγωγή»

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ «ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ ΑΓΩΓΗ»- ΟΜΙΛΗΤΕΣ ΛΙΟΝΑΚΗΣ Ι. , ΜΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜ. ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Λ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Οι μαθητές και πολλοί γονείς τους επιμορφώθηκαν για την οδική ασφάλεια με θέμα «Μιλάμε με τα παιδιά-Σώζουμε τα παιδιά», από τον κ. Λιονάκη Ι., πρόεδρο του Εθελοντικού Συλλόγου Πρόληψης και Αντιμετώπισης Τροχαίων Ατυχημάτων Ε.ΣΥ.ΠΡΟ.Τ.Α ( www.esyprota.gr) και τον αντιπρόεδρο Μαράκη Εμμ. και γραμματέα στο σωματείο αθλητών με αναπηρία ΤΑΛΩΣ, παραπληγικό σε καροτσάκι από τροχαίο στα 15 του, με ομιλίες, powerpoint και video. Ενημέρωσαν 10.00-12.00 τους 140 μαθητές του Γενικού Λυκείου Λ.Χερσονήσου και πολλούς γονείς τους και από 12.00-14.00 τους 202 μαθητές το Γυμνασίου Λ. Χερσονήσου και γονείς τους, αφιλοκερδώς. Τους οφείλουμε ένα δημόσιο έπαινο για τον αλτρουισμό τους και δημόσιο ευχαριστώ για την εξαιρετική εκδήλωση στα πλαίσια των βιωματικών δράσεων. Οι οργανωτές: Διευθύντρια Γυμνασίου, Πατεράκης, Μεϊμαράκης.