Εσπερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού

Γυμνάσιο Λιμένος Χερσονήσου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Γυμνάσιο Λιμένος Χερσονήσου και το Γενικό Λύκειο σας προσκαλούν στην Εσπερίδα με θέμα « Νέο Εκπαιδευτικό Σύστημα: ο ρόλος των γονέων και της Συμβουλευτικής στην επιλογή επαγγέλματος » που διοργανώνουν σε συνεργασία με το Κέντρο Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού Ηρακλείου, τους Συλλόγους γονέων και κηδεμόνων του Γυμνασίου και του Γενικού Λυκείου, καθώς και με τον Σύμβουλο γενικής παιδαγωγικής ευθύνης των δύο σχολείων.

Η εκδήλωση που απευθύνεται σε μαθητές και γονείς θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 10 Απριλίου 2014 και ώρα 17:30 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου και του Γενικού Λυκείου.

Ομιλητής είναι ο κ. Αντωνίου Θ., Υπεύθυνος Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού στο Κέντρο Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού Ηρακλείου.

Θα ακολουθήσει συζήτηση με τους παρευρισκόμενους.

Η παρουσία σας στη συνάντηση θα μας χαροποιήσει ιδιαίτερα.