Ενισχυτική διδασκαλία

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας,

Όσοι μαθητές και όσες μαθήτριες ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν ενισχυτική διδασκαλία στα μαθήματα : Νέα Ελληνική Γλώσσα (3 ώρες την εβδομάδα), Αρχαία Ελληνική Γλώσσα (2 ώρες), Μαθηματικά (3 ώρες), Φυσική (1 ώρα), Χημεία (1 ώρα) και Αγγλικά (2 ώρες), παρακαλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση που επισυνάπτεται σε αυτή την ανακοίνωση, και να την στείλουν στο σχολείο έως και την Παρασκευή 4/12/2020 στις 12:00.

Η αίτηση θα υποβληθεί ηλεκτρονικά στο email του σχολείου:

mail@gym-chers.ira.sch.gr

Τα μαθήματα γίνονται εξ αποστάσεως κατά τις απογευματινές ώρες. Από τα παραπάνω μαθήματα ο μαθητής/η μαθήτρια μπορεί να επιλέξει όσα τον/την ενδιαφέρουν να παρακολουθήσει.

Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών/ τριών στα τμήματα μαθημάτων Ενισχυτικής Διδασκαλίας, αποτελεί η επίδοση του μαθητή/της μαθήτριας στο αντίστοιχο μάθημα. Ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου με απόφασή του θα προτείνει από τους/τις μαθητές/ τριες που θα υποβάλουν αίτηση, εκείνους/ες που έχουν ανάγκη ενισχυτικής διδασκαλίας.

Από τη Διεύθυνση του Γυμνασίου Λιμένος Χερσονήσου